scroll

Najciekawsze lodowe smaki na świecie

Lody to przysmak, który co roku zyskuje rzeszę fanów. Staje się ulubionym deserem każdego łasucha szczególnie w okresie letnim. Do niedawna wybór lodów niemalże w każdym miejscu był taki sam. Obecnie producenci prześcigają się w ukazaniu oryginalnych smaków, przez co nam, odbiorcom nie łatwo zdecydować się na jeden konkretny.

Fuzja smaków i oryginalne pomysły

Lody z karmelizowanymi migdałami, banan z oreo lub mięta z czekoladą nie dziwią już nikogo. Na stałe wpisały się w podstawowe menu każdej lodziarni czy kawiarni. Producenci wymyślają coraz nowsze połączenia smakowe i trzeba przyznać, że nieźle im to wychodzi.
W Polsce, podobnie jak w innych krajach, smaki tego zimnego deseru są zaskakujące. Nie tylko smakosze owoców, ale też warzyw, a nawet mięsa znajdą coś dla siebie. Niemożliwe? A jednak!

Miłośnicy trunków też mogą liczyć na coś, co zadowoli ich kubki smakowe. Lody o zapachu i smaku piwa stanowią połączenie delikatnej goryczki i totalnego orzeźwienia. Ten, kto ma słabość zarówno do tego napoju, jak i zimnego deseru z pewnością będzie zadowolony.
W Polsce panuje przekonanie, że lody to słodki deser. A tak naprawdę, może być miksem rozmaitych połączeń smakowych, które z pozoru niekoniecznie do siebie pasują. Od pewnego czasu na topie są lody zrobione na bazie warzyw. Lody marchewkowe, koperkowe lub o smaku słodkiego ziemniaka są równie smaczne, jak te owocowe. W japońskich lodziarniach możemy napotkać ostre wasabi połączone z rześkim posmakiem zielonego ogórka. Zwolenników niezbyt zdrowego jedzenia zadowoli fakt, że z myślą o nich jedna z amerykańskich firm stworzyła specjalny smak – lody o smaku skrzydełek z kurczaka, to prawdziwy hit. Co będzie następne? Czym zaskoczą nas lodziarnie?

Przyszłość należy do lodów

Jak widać, ilu jest ludzi na świecie, tyle istnieje rodzajów i smaków lodów. Co ważniejsze, zarówno te tradycyjne, jak i nietypowe połączenia będą miały swoich wielbicieli. Lody ekologiczne, na bazie alkoholu czy też owocowo-warzywne mogą być znakomitą inspiracją dla wszystkich fanów jedzenia. Moda na gotowanie i pieczenie wciąż się utrzymuje, toteż serwowanie oryginalnych dań – w tym także deserów – to trend ostatnich lat. Lodomania trwa w najlepsze, a coroczne wprowadzanie zaskakującej palety smaków pokazuje i utwierdza w przekonaniu, że czas na lody chyba nigdy się nie skończy. Dlatego możemy być pewni, że w każdym kolejnym sezonie będą pojawiać się smaki, o których nawet nam się nie śniło.