scroll

Lody w diecie sportowca? – tak!

Okno anaboliczne nie musi być wypełnione wyłącznie shake’iem, ryżem i kurczakiem – spróbuj alternatywy, sprawdź jak na Twoją formę wpłyną… lody! Nie jest tajemnicą, że nadmiar słodyczy w codziennej diecie prowadzi do problemów ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej, a w dłuższej perspektywie może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia. Bogate w duże ilości cukru, […]


Okno anaboliczne nie musi być wypełnione wyłącznie shake’iem, ryżem i kurczakiem – spróbuj alternatywy, sprawdź jak na Twoją formę wpłyną… lody!

Nie jest tajemnicą, że nadmiar słodyczy w codziennej diecie prowadzi do problemów ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej, a w dłuższej perspektywie może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia. Bogate w duże ilości cukru, tłuszczów i innych – nie zawsze zdrowych – dodatków łakocie zawierają masę zbędnych i pustych kalorii, które – niespożytkowane – odkładają się w boczki. Są jednak słodycze, które warto wprowadzić do swojej diety (w rozsądnych oczywiście ilościach), ponieważ przynoszą spore korzyści organizmowi i dobrze wpływają na formę fizyczną. Mowa tu oczywiście o lodach.

Jak wiadomo, po wysiłku fizycznym warto dostarczyć organizmowi porcję łatwo przyswajalnych węglowodanów oraz pełnowartościowego białka w lekkostrawnej formie. Można sięgnąć po preparaty z grupy suplementów, jednak po głębszej analizie etykiet mogłoby się okazać, że ich głównym składnikiem są cukry proste lub maltodekstryny o wysokim indeksie glikemicznym, a uzupełnienie stanowią dodatkowe substancje, które niekoniecznie chcielibyśmy przyjmować, ponieważ nie potrafimy nawet poprawnie wypowiedzieć ich nazwy.

Doskonałym źródłem białka, cukru i witamin są mleczne lody owocowe. Oczywiście warto wybierać te o prostym składzie, na bazie wyłącznie naturalnych składników, ponieważ stanowią lekkostrawne i wygodne źródło cukrów i aminokwasów – bez zbędnych ulepszaczy i sztucznych dodatków. To idealny wprost posiłek potreningowy – szybki, smaczny i łatwo przyswajalny. Jeżeli jednak uważasz, że same lody to za mało (bo przecież trening bez shake’a „po” to trening stracony), spróbuj wzbogacić swój przepis 2-3 gałkami lodów śmietankowych – jesteśmy przekonani, że efekty będą zdecydowanie lepsze!